TURNIEJ W WEINSTADT 2015

W dniach 02-06.07.2015 roku zespół orlików starszych U11 oraz zespół młodzików U13 wyjechały do miasta partnerskiego w Niemczech - Weinstadt.

Drużyny zakwaterowane zostały na hali sportowej przy szkole podstawowej w Weinstadt.Łącznie wyjechało 26 zawodników oraz 7 opiekunów.

W dniu 03.07.2015 zespoły odwiedziły ratusz w Weinstadt, gdzie spotkali burmistrza, który podziękował za odwiedziny i życzył powodzenia na turnieju piłkarskim.

Następnie zawodnicyudali się do Stuttgartu, gdzie zwiedzili stadion VfB Stuttgarti poznali jego historię.

Po powrocie do Weinstadt opiekunowie wycieczki ugotowali dla gospodarzy grochówkę, która cieszyła się wielkim powodzeniem.

W sobotę o godzinie 9:00 rozpoczął się turniej rocznika U11. Do zawodów przystąpiły dwie drużyny Warty Międzychód, tj. Warta 1 i Warta 2.

Trenerem zespołu Warta 1 był Szymon Nabzdyk, a Warty 2 Marcin Danielczak.

W turnieju uczestniczyło 12 zespołów ( 10 z Niemiec i 2 z Polski ).

Zespół Warty 1 wygrał grupę nie tracąc żadnej bramki i zdobywając komplet 12 punktów. Warciarze ulegli dopiero w półfinale przegrywając w rzutach karnych z zespołem TSV Grosheppacg 1- 4:5.

Ostatecznie zespół zajął trzecie miejsce wygrywając z TB Beinstein - 5:0.

Drużyna Warty 2 zajęła w grupie 3 miejsce, zdobywając 4 punkty. Następnie zespół przegrał walkę o miejsce 5 i 7, ostatecznie zajmując 8 miejsce w turnieju.

O godzinie 14:00rozpoczął się turniej rocznika U 13, do którego przystąpiło 12 drużyn.

Trenerem zespołu był Sławomir Kozubowski

Po rundzie zasadniczej Warta zajęła drugie miejsce w grupie, zdobywając 4 punkty ( 1 wygrana z SV Pluderhausen, remis z SC Weinstadt i przegrana z TSV Grosheppach 2 ).

W ćwierćfinale Warta uległa 0:1 z zespołem SG 07 Unterturkheim. Ostatecznie zespół zajął 8 miejsce w turnieju , przegrywając jeszcze z SGM VfB Effringen 0:1 oraz

w rzutach karnych 4:5 z zespołem SV Pluderhausen.

Wszyscy uczestnicy turniejuotrzymali pamiątkowe medale i puchary.

Turniej odbywał się w tropikalnych temperaturach tj. około38 stopni.

Wieczorem zawodnicy udali się na basen w Weinstadt, gdzie mogli odpocząć po ciężkim i upalnym dniu.

W niedzielę zawodnicy mieli czas wolny i odpoczywali przed podróżą do Międzychodu.

Gospodarze z Weinstadt podziękowali za odwiedziny, za zachowanie fair play na turnieju oraz za wspaniałą zabawę podczas pobytu w Niemczech.

Kierownik wycieczki Michał Nabzdyk oraz wszyscy uczestnicy zaprosili naszych kolegów z Weinstadt do Międzychodu.

Było to ciekawe wydarzenie, Warciarze mieli okazję zintegrować się z kolegami zza zachodniej granicy oraz poznać ich zwyczaje.