Pelikan Niechanowo Gospodarze

Jacek Pasek Trener
Ireneusz Marcinkowski Kierownik drużyny

19.04.2015
Naszpikowany "gwiazdami" jak na IV-ligowe realia Pelikan Niechanowo okazał się zbyt mocny dla kostrzyńskiej Lechii. W spotkaniu w ramach 21 kolejki nowy lider tabeli pokonał kostrzynian na swoim boisku 2:0. Nasza drużyna spadła na 8 lokatę w tabeli. Już w 3 minucie zrobiło się "gorąco" w polu karnym Lechii. Zdaniem arbitra Piotr Marciniak popchnął nieprzepisowo Łukasza Zagdańskiego i gospodarze "na dzień dobry" mieli rzut karny. Jego na gola zamienił po chwili Damian Pawlak. Szansę na wyrównanie miał w 15 minucie Patryk Stawiarski, ale po jego uderzeniu z rzutu wolnego futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką. Nieco później "Stawiar" stanął oko w oko z bramkarzem Pelikana, Patrykiem Borowczakiem, ale przegrał ten pojedynek. Niestety w 40 minucie Pelikan podwyższył na 2:0. Dominik Drzewiecki podał piłkę do Pawlaka a ten na raty pokonał Dominika Sobela, zdobywając w ten sposób drugie trafienie w meczu. Po zmianie stron kostrzynianie przeważali, ale byli nieskuteczni. Swoje szanse zmarnowali kolejno Paweł Rydlewski, uderzając nad poprzeczką, Kamil Kapałczyński, zbyt długo zwlekając z oddaniem strzału oraz Damian Pietrzak, który po rykoszecie z rzutu wolnego strzelił minimalnie obok słupka. Ostatecznie wynik meczu już się nie zmienił i Pelikan Niechanowo pokonał KKS 1922 Lechię Kostrzyn 2:0.  Pelikan Niechanowo - KKS 1922 Lechia Kostrzyn 2:0 (2:0) Bramki: Damian Pawlak (3. karny, 40) Skład Lechii: Sobel - Budziałowski (80' Balcerowski), Kotarski, Borys, Nejman, Wiąz, Halasz (65' Dolata), Piotrowski (65' Kapałczyński), Pietrzak, Marciniak (30' Rydlewski), Stawiarski. Skład Pelikana: Borowczak - Wojciechowski, Bartkowiak (80' Budzyń), Steinke, Maksymiv, Drzewiecki (84' Kaczor), Otuszewski, Roszak, Pawlak, Bzdęga (89' Owczarek), Zagdański (90' Smuk).